W Krakowie niewiele jest hoteli, które są zarówno idealnie ulokowane oraz oferują najwyższy poziom świadczonych usług. Do takich obiektów należy Hotel Wyspiański, który posiada standard trzech gwiazdek. Pozwala na zwiedzanie Krakowa na piechotę, gdyż mieści się kilkadziesiąt metrów od krakowskiego Rynku Głównego oraz od dworca. Dzięki temu można przyjechać do Krakowa pociągiem i nie martwić się o pozostawienie auta.
Warunki hotelowe
Hotel powstał w latach komunizmu, dlatego bryła budowli jest charakterystyczna dla tego okresu. Fasada daje mylne wrażenie o tym, co można zobaczyć w środku, gdyż Hotel Wyspiański został całkowicie odrestaurowany. Jest nowoczesny i mieści aż 231 pokoi na czterech piętrach. Każdy z nich posiada łazienkę, telewizor, aparat telefoniczny oraz internet wi-fi. Pokoje business class posiadają także zapas kawy i herbaty oraz czajnik. Jeśli planujecie rodzinne zwiedzanie miasta, warto zakwaterować się w Hotelu Wyspiański, gdyż oferuje on korzystne ceny dla rodzin. Możliwe jest także wyposażenie pokoju w małe, dziecięce łóżeczko. Większość hoteli nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale w przypadku Hotelu Wyspiański zrobiono wszystko, by ułatwić poruszanie się na wózku inwalidzki. Pokoje są przestronne, a łazienki dopasowano do potrzeb osoby na wózku.
W hotelu znajduje się restauracja oraz bar i galeria krakowskich pamiątek, natomiast budynek, w którym mieści się hotel mieści także kasyno oraz sklep sportowy. Można tam załatwić także formalności w banku. W restauracji można znaleźć dania z kuchni wszystkich krajów oraz potrawy regionalne z Polski. Z pewnością znajdziesz potrawy, które Ci posmakują. Hotelowy ogródek przyciąga nie tylko gości z tego miejsca, lecz także toczą się tu rozmowy mieszkańców Krakowa. W restauracji mieści się 130 osób. Hotel oferuje doskonałą ofertę dla osób, które pragną organizować w nim konferencje. Sale konferencyjne mieszczą do 96 osób po połączeniu, co pozwoli na prowadzenie nawet największej konferencji. Dzięki dużej ilości miejsc w hotelu, można przeprowadzić konferencję wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem dla dużej liczby osób. W hotelu znajdują się też bardziej kameralne sale, dla około dwudziestu pięciu osób. W hotelu można korzystać za darmo z bezprzewodowego, szybkiego internetu. Aby poprawić komfort, pomieszczenia są klimatyzowane. Sale konferencyjne wyposażono w urządzenia niezbędne do prowadzenia konferencji.