Turyści o krakowie

Oni pokochali Kraków

Kraków to nie tylko cel krajowych wycieczek. Stolica Małopolski powoli staje się modnym miejscem wśród zagranicznych turystów. Jak wspominają swój pobyt? Oto Kraków oczami zagranicznych turystów.

Czytając opinie przybyszów z różnych stron świata można dostrzec podobny schemat: większość z nich przed przyjazdem miała sporo obaw, które pryskały z każdym kolejnym dniem pobytu. Tak na dobrą sprawę trzeba bardzo się wysilić by znaleźć niepochlebne opinie na temat miasta, ponieważ zachwyca ono niemal wszystkich bez wyjątku. Czym najbardziej?

Przede wszystkim bogatą historią i różnorodną architekrturą. –Kiedy przyjechałem na weekend w Krakowie po raz pierwszy nie mogłem się nadziwić jak wiele wydarzyło się w jednym miejscu. Na każdym kroku czuć tu historię i to w najciekawszym wydaniu – twierdzi Andrew z Londynu. Pomimo, że historia miasta może być bardzo skomplikowana dla obcokrajowców, zawsze znajdzie się ktoś kto chętnie rozwieje wątpliwości.

To prowadzi nas do kolejnego punktu, który wszyscy turyści wspominają bardzo pozytywnie, a mianowicie mieszkańców miasta. Marion z Hiszpanii opowiadała zdumiona – bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie Polacy, nie spodziewałam się, że będą tak przyjaźni oraz, że tak dobrze będą mówić po angielsku.

Ponieważ wakacje to nie tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim dobra zabawa, niemal wszyscy turyści w swych opowieściach wspominają krakowskie kluby i kawiarnie. Tam zabawa toczy się do białego rana i to w sposób w jaki potrafią bawić się tylko Polacy. Co najmilsze niemal każdy obcokrajowiec deklaruje chęć powrotu do Krakowa oraz twierdzi, że poleciłby to miejsce znajomym.